Vyvrcholení soutěže Po stopách dona Boska

02.08.2015 22:00

V červnu 2015 byla ukončena celoroční soutěž "Po stopách dona Boska", kterou v září 2014 zahájil otec arcibiskup Jan na ministrantské pouti v Kroměříži (článek o zahájení ZDE). Soutěž probíhala také jako připomenutí 200. výročí od narození tohoto významného světce, které připadá na 16. srpna 2015.

Celý rok odpovídali ministranti z naší, ale i z dalších farností v arcidiecézi na otázky, týkající se života sv. Jana Boska, jehož životopis byl postupně probírán na ministrantských schůzkách. Soutěž byla rozdělena na tři kategorie - mladší (ZŠ), starší (ZŠ) a středoškoláky. Samotné správné odpovědi však k výhře nestačily. Důležité bylo zúčastnit se co nejvíce ministrantských schůzek, aktivně se na nich zapojovat do programu a nezlobit. Ještě důležitější však bylo ministrování na mších svatých během celého roku.

Odměnou pro vítěze starší a středoškolské kategorie je týdenní výlet po stopách dona Boska v Itálii v termínu 22. - 29. 8. 2015, pro mladší je to pak víkendové soustředění u Salesiánů v České Republice v termínu 11. - 13. 9. 2015.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v sobotu 27. 6. 2015 na kněžském svěcení, v katedrála sv. Václava v Olomouci. Naši uherskobrodští ministranti se neztratili a na obě výše zmíněné akce pojede několik mladších i starších ministrantů.

Podrobnosti k pouti do Itálie pro uherskobrodské ministranty, kteří pojedou, jsou k dispozici v zákristii, nebo u o. Josefa. Informace pro mladší ministranty budou zveřejněny později.

Všem našim ministrantům, kteří uspěli gratulujeme!

Již nyní se můžete těšit na reportáže a fotky, jak z týdenního pobytu v Itálii pro starší a středoškoláky, tak z víkendového soustředění pro mladší ministranty.