Večer před Květnou nedělí patřila fara ministrantům a schole

11.04.2017 18:00

Uherskobrodská fara byla v sobotu 8. dubna dějištěm oblíbené akce pod názvem Večer na faře. Po večerní mši svaté se zde sešlo na 30 ministrantů, holek ze scholy a dalších dětí, navštěvujících Spolčo pro II. stupeň ZŠ, aby si spolu užili večer plný her a zábavy. Celé setkání bylo zároveň rozlučkou s odcházejícím otcem Tomaszem.

Po několika hrách, kdy se všichni pořádně unavili, následovala večeře. Zatímco část starších chystala věci na promítání filmu a drobné občerstvení, zbytek vedoucích společně s o. Tomaszem zahráli svým mladším kamarádům několik her na motivy oblíbeného pořadu Partička. Před samotným promítáním všichni společně poděkovali Tomaszovi za jeho službu v naší farnosti a za mohutného potlesku dostal odcházející kaplan velký dort.

Pak už následoval film, po kterém se všichni odebrali na svá místa a dříve či později ulehli ke spánku. Další den čekala všechny vydatná snídaně a poté se ministranti i holky ze scholy vydali na ranní či hrubou mši svatou.

Na závěr patří velký dík otci Tomaszovi, otci Josefovi i starším ministrantům a starším holkám ze scholy za zorganizování a pomoc během celého večera.


Holky se připravují na hru.


Po vydatné večeři následovala Partička.


A večer nemohl chybět film, který se promítal ve velkém sále.

Více fotografií již brzy v naší fotogalerii.