Ministrantské schůzky budou nově v sobotu dopoledne

03.11.2018 17:00


Pravidelná setkání ministrantů, které se konají každé dva týdny, budou nově probíhat o sobotách v dopoledních hodinách. Hlavním důvodem změny, byly časové možnosti ministrantů. Jak se ukázalo, větší části z nich vyhovuje sobotní dopoledne více, než páteční odpoledne.

Každá sobotní schůzka bude začínat v 9 hodin společnou snídaní, po které bude následovat témátko spojené s diskuzí, hry a další aktivity. Předpokládaný konec schůzky bude mezi 11:00 - 11.30.

Hlavním tématem schůzek v následujících měsících bude životní příběh amerického vojenského kaplana s českými kořeny P. Emila Josefa Kapauna, který žil ve 20. století a zemřel v severokorejském zajetí během války o Korejský poloostrov.

Společně s termínem první schůzky, která proběhla v sobotu 3. listopadu, byla zahájena velká vědomostní soutěž pro ministranty z celé olomoucké arcidiecéze, pod názvem Mise cti, která je inspirována právě příkladným životem P. Kapauna. Odpovědi na jednotlivé otázky zjistí ministranti právě na sobotních ministrantských schůzkách. 

Srdečně zveme k účasti na schůzkách všechny ministranty a prosíme také rodiče, aby klukům termíny schůzek připomínali a umožnili jim přijít. Aktuálně nejbližší termíny schůzek naleznete na plakátku níže, nebo v sekci Ministrantské schůzky.