Děkanátní pouť na Velehrad

20.06.2016 23:30

Předposlední květnovou sobotu se na Velehradě uskutečnila pouť uherskobrodského děkanátu za obnovu rodin a nová duchovní povolání. Na pouť se vydali na kolech i někteří ministranti společně s mladými z uherskobrodského děkanátu a jáhnem Tomaszem.

V sobotu po poledni se všichni účastníci shromáždili před farním kostelem a chvíli po 13h jsme vyjeli vstříc Velehradu. Cesta však nebyla jednoduchá. Již v půli postihl jednoho z nás defekt a jelikož jsme nenašli vhodnou duši na vyměnění, musel dotyčný odjet domů. Ve Starém Městě jsme měli krátkou zastávku u kostela sv. Ducha a pak nás Tomasz všechny pozval na zmrzlinu. Při závěrečné etapě se začala vyfukovat kola dalším dvěma cyklistům, ale nakonec se nám podařilo dojet až na místo.

Po příjezdu jsme se zúčastnili adorace a poté následovala poutní mše svatá s otcem arcibiskupem a kněžími našeho děkanátu. Po skončení jsme opravili kola, někteří ještě prošli Svatou branou a pak jsme se vydali na zpáteční cestu. Při ní se v Kunovicích pokazilo další kolo, a proto jsme museli zavolat jednoho z rodičů pro odvoz. Zbytek cesty již proběhl bez potíží a do Uherského Brodu jsme se vrátili kolem 21h.

Cyklopouť na Velehrad se v našem děkanátu stává krásnou tradicí a tak se můžeme těšit na příští rok, kdy se, doufáme, opět uskuteční.

Fotografie již brzy v článku i ve fotogalerii.