Akce pro ministranty 2017

04.03.2017 20:00

Jako každý rok, vyšel v olomoucké arcidiecézi i letos na přelomu února a března plakátek s akcemi pro ministranty všech věkových kategorií, které pořádá Arcidiecézní ministrantská rada a bohoslovci Arcibiskupského kněžského semináře (AKS) v Olomouci. Letošní rok je doslova nabitý událostmi a tak pro vás vybereme ty nejzajímavější.

Stalo se již tradicí, že první velkou akcí před prázdninami bývá (kromě Ministrantského dnu, který je letos v AKS pro ministranty z brněnské diecéze) velmi oblíbená akce s názvem CROSS FORCE, která se tento rok uskuteční poslední květnový víkend. Akce jako obvykle proběhne na Arše v Rajnochovicích a je určená pro ministranty ve věku 8-14 let. Jedná se o víkend, kde se ministranti můžou zdokonalit v ministrantské službě, prohloubit svůj vztah k Bohu či poznat nové kamarády z celé arcidiecéze. Nechybí plno her, zajímavých přednášek a katechezí, ani mše svatá. Celý víkend se nese ve vojenském duchu, přítomní jsou vojáci AČR, kteří si dovezou množství techniky, takže je celý víkend ještě více zajímavější a ministranti si odvážejí spoustu zážitků. Přihlašování je možné od 19. 3. 2017. Pokud někdo z vás o této akci uvažuje, neváhejte se zeptat v zákristii. Někteří naši ministranti byli na CROSS FORCE už minulý rok a moc si ho pochvalovali.

Jako každý rok v létě koná Ministrantský tábor na Arše v Rajnochovicích který proběhne první dva týdny v červenci. Přihlašování na tábor už začalo a počet míst je omezen! Pro (o něco málo) starší ministranty (od 4. třídy) se přes letní prázniny uskuteční tradiční Ministrantský putovní tábor. Letos se kluci podívají do Prahy.

Během roku se v naší arcidiecézi uskuteční dvě velké akce, které jsou učeny nejen ministrantům, ale úplně všem mladým lidem. První z nich je Arcidiecézní setkání mládeže, které proběhne 1. 4. 2017 ve Zlíně. Daleko větší akce celonárodního významu proběhne v naší diecézi v srpnu. V Olomouci se totiž od 15. do 20. 8. 2017 uskuteční pro všechny mladé (od 14 let) Celostátní setkání mládeže. O všech těchto akcích budete informování prostřednictvím letáčků, nebo také na setkáních Děkanátního společenství mladých, či Společenství pro II. stupeň.

V sobotu 9. září 2017 se u nás v Uherském Brodě uskuteční Ministrantská pouť. Program bude probíhat na různých místech našeho města v obvyklém formátu. Můžete se tedy těšit na mši svatou, vydatný oběd a poté na báječné odpoledne, které strávíte ve skupinkách. Navštívíte různá stanoviště, kde si vyzkoušíte různé úkoly a další zajímavé věci. Bližší informace budou včas zveřejněny.

Již tradičně se 28. září uskuteční Svatováclavský florbalový turnaj, tentokrát v Olomouci.

Během roku probíhá mnoho akcí v katedrále sv. Václava v Olomouci. Je to zejména Missa Chrismatis na Zelený čtvrtek, nebo například jáhenské a kněžské svěcení. Letos do katedrály společně vyrazíme na Missa Chrismatis. Bližší informace dohodneme v průběhu doby postní.

Pro starší ministranty se v září otevře další ročník kurzu MiniFor. Z naší farnosti se posledního ročníku (2015-2017) zúčastnili čtyři ministranti. V případě zájmu se jich neváhejte zeptat, určitě vám kurz doporučí. Přihlašování je možné do 15. 9. 2017.

Bohoslovci v AKS pořádají pro mladé muže (nejen ministranty) od 17 let každoroční duchovní obnovu VIR (nejbližší bude v Adventu) a také duchovní cvičení VIA, které se koná v kněžském semináři v první polovině srpna.

Všechny podrobnosti k těmto akcím i informace o těch dalších naleznete na webových stránkách ministrantů olomoucké arcidiecéze www.ministranti.info, na webu Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci www.knezskyseminar.cz nebo na plakátku v zákristii. V případě dalších dotazů se také můžete ptát otce Tomazse, bohoslovce Ondry T., nebo Matěje M.